Ve květnu jsme poprvé zdolávali úchyty na horolezeckých stěnách v libereckém ŠUTRu. Nejprve instruktáž, potom jištění, kontrola uzlů a mohli jsme nahoru. Dařilo se nám udržovat dobrou komunikaci mezi lezcem a jističem. Zážitek to byl pro všechny mimořádný! Jestli se i Vy vidíte na laně při této aktivitě, vyrazte v červnu určitě s námi.

Klienti a zaměstnanci u horolezecké stěny

Samotná unikátní stěna je umístěna v hale, která byla vybrána především díky své poloze v samotném středu Liberce – nabízí skvělou dostupnost MHD, dostatečnou parkovací kapacitu a díky nedalekému napojení cyklostezky a možnosti úschovy kol je ideální i jako destinace pro cyklisty. Blízké napojení na sjezd silničním průtahem města nabízí velmi jednoduchý a rychlý dojezd i všem návštěvníkům odjinud.

Celkově nabízí sportoviště lezeckou plochu 1300 m2 a díky počtu 80 vertikálních linií nabízí 243 plnohodnotných cest.

Samozřejmostí lezeckého centra ŠUTR je zázemí, jež nabízí mimo kvalitních šaten a sociálního zařízení také úschovnu kol, půjčovnu vybavení, bar, samostatnou visutou pozorovací terasu s lávkou k boulderu a také možnost posezení na přírodních lavicích přímo pod věžemi. Po sportovní aktivitě je možné navštívit nekuřáckou restauraci přímo napojenou na stěnu (v hale), která ve stylovém moderním interiéru nabízí skvělý výhled na celou stěnu.