Milí uživatelé služeb TyfloCentra,

venku nám panuje to pravé zimní počasí, v němž bychom Vám rádi dopřáli zaslouženou pohodu. V tomto speciálu tak najdete tipy, kterak na pohodu v zimě, nebudou chybět pravidelné oblíbené rubriky a samozřejmě soutěž, v níž příznačně soutěžíme o produkty s názvem „Zimní pohoda“.

V závěru ledna jste měli šanci zúčastnit se přednášky od Tyflopomůcek. Na únor jsme pro Vás připravili přednášku od Terapeutické linky Sluchátko, která poskytuje profesionální pomoc a podporu prostřednictvím telefonu. O svou pohodu můžete přijít do TyfloCentra pečovat také 21. 2. 2022, kdy pro nás lektorka Jana Smolná usmaží tradiční masopustní koblížky. Klubové setkání tak bude náležitě voňavé J. A pokud Vás láká zkusit zase něco nového, v nabídce na únor je například „Modelování na pohodu“, u kterého můžete zrelaxovat, přirozeně pocvičit jemnou motoriku a ještě odejít s vlastnoručně vyrobenou maličkostí. Vyšlápnout si s námi můžete na relaxační zimní procházku – zkuste čtvrteční Zimní výšlapy. Specialitou únorového programu je Host TyfloCentra. Půjde o online rozhovor s panem Ladislavem Kubečkem, o jehož příběhu se více dozvíte v rubrice „Padlo nám do OKA“. Nenechte si jej ujít.

S radostí také informujeme, že pro případné zájemce je možné v tomto roce opět otevřít online lekce německého jazyka a také lekce francouzského jazyka (oba jsou k dispozici pro začátečníky i pokročilé). Dejte nám vědět, pokud máte o výuku cizího jazyka zájem.

Čajové a kávové maličkosti

Tentokrát od nás přijměte malou pozornost pro zimní pohodu. V obálce s tištěným OKEM naleznete také sáček Šalvějového čaje Teekanne. Šalvěj kromě všech svých známých protizánětlivých účinků také řeší stres, celkově uklidňuje a pomáhá při nespavosti. Tak si ji neváhejte v zimních měsících dopřát.

Těm, kdo se pravidelně účastní aktivity Otevřená kavárna, putuje poštou porcovaná káva Volkafe, kterou si můžete uvařit pro svou pohodu právě při některé z příštích Otevřených kaváren. (Ale i jindy J.) Káva je značky Volkafe,  typ A1 (80 % Arabica, 20 % Robusta) mletá, s výraznou, plnou, středně hořkou chutí s příjemnou dochutí, vhodná i pro úpravy s mlékem.

A do třetice, všem, kterým chodí OKO pouze elektronicky, pošleme mimořádně poštovní obálkou rovněž porcovaný čaj – půjde o černý čaj aromatizovaný značky Ahmad Tea. Tímto současně prosíme, pokud byste si nadále nepřáli dostávat jakoukoli korespondenci z TyfloCentra, dejte nám to prosím vědět. Děkujeme!

Přejeme únor ve znamení zimní pohody!