Spoluzakladatel Asociace poskytovatelů služeb studentům se specifickými potřebami na vysokých školách (AP3SP). Obor podpory VŠ studia je dominantní v celém jeho životě. Od roku 2010 učí semestrální předmět Asistivní technologie na pražském ČVUT, nyní již také dva roky moderuje audioměsíčník Téčko plus

na sociální síti Clubhouse, ze kterého si můžete poslechnout sestřih v podcastu.

Pan Seifert vystudoval magisterský obor Sociální práce a sociální politika na UK v Praze, pracoval jako scénárista a moderátor pořadu Hendycamping ČRo1 Radiožurnál (spolu s Veronikou Žilkovou a Janem Kašparem), od roku 2008 je ženatý a v roce 2010 se mu narodila dcera.

Za největší úspěch své pracovní kariéry považuje realizaci technologie Haptické mapy. Jako dárek nám přivezl haptickou mapu adresního bodu liberecké pobočky TyfloCentra.

Pan Seifert má také za sebou pětileté období na postu předsedy správní rady Okamžiku, přičemž tato organizace je považována za nejzkušenější a nejprestižnější v oblasti dobrovolnictví pro zdravotně postižení klienty. Pan Seifert zde působil 4 roky jako poradce pro klienty především v těžké životní situaci - např. ztrácející zrak. Tomu předcházel výcvik v krizové intervenci a po nějakou dobu i práce na lince pražského krizového centra RIAPS. Ve volném čase pan Seifert rád cestuje, věnuje se turistice, plavání a tandemové cyklistice, relaxací je pro něj četba. Považuje se za workoholika J. Nejnověji věnuje energii např. takzvaným „hmatákům“: