V pondělí 27. 3. 2023 nás navštívila paní Vlasta Kobulská, která v rámci besedy pro naše uživatele vyprávěla o tzv. přírodních zahradách. 🌳☘️🌾Sama je majitelkou certifikované Přírodní zahrady.

Okouzlilo nás její milé lidské povídání, současně nás však přednášející ohromila spektrem znalostí a odborným přehledem. Zazněla spousta užitečných tipů a principů, jak dát vzniknout přírodní zahradě. Dozvěděli jsme se například, kdo je přirozeným nepřítelem slimáků v našich zahradách a jak si tohoto přirozeného nepřítele do své zahrady přilákat. Zjistili jsme, jaké druhy zeleniny zásadně nepěstovat společně nebo jakými rostlinami doplnit záhony, abyste se zbavili škůdců, například mšic. 🍅🥒Zaujalo nás, že pár kopřiv v záhonu jahod zvýrazní jejich chuť – a to i dalších bobulovin. Paní Kobulská nám také na ukázku dovezla například sušený šípek z Růže dužnoplodé Karpatia.

Přednáškou s množstvím dotazů jsme v klubovně strávili vskutku naplněné tři hodiny v úžasné atmosféře. A povídání by nepochybně bylo na několik dalších besed. S paní Vlastou Kobulskou si můžete také připomenout rozhovor, který vedla jedna z našich klientek.

Velmi děkujeme paní Kobulské za její poutavý výklad. 👍😉