Podzimní a zimní keramické tvoření se neslo ve znamení krásné a podnětné práce na figurkách k Tyflobetlému, přičemž úsilí bylo již podruhé završeno veřejnou výstavou. Betlém i letos sklízel obdiv. A sotva se rok přehoupl, máme pro Vás novou inspiraci.

Nadcházející téma pro naše keramické tvoření v období jara a léta totiž ponesou „Objekty k osazení“. Abychom nevyráběli jen prosté misky a květináče, máme pro Vás originální tip, jak popustit uzdu fantazii.

Konkrétně bychom mohli tvořit speciální květináčové busty, které půjdou osázet drobnolistými rostlinami, osením či cibulkou. Základ by tvořila klasická malá busta – hlava s částí ramen, která bude moci rovně stát na zvoleném podkladu. Hlavě busty však bude chybět temeno a zčásti bude dutá, aby tato mírná prohlubeň tvořila pomyslný květináč či misku. Hlava může představovat buď autoportrét, portrét kterékoli Vám milé osoby, či dokonce smyšlené bytosti. Komu bude milejší zvíře či úplně fantazijní tvor, může se zamyslet, která z jeho částí by mohla být vhodným květináčovým prostorem pro rostliny.

Ale i těm z Vás, kdo se nebudete cítit na konkrétní zobrazení, se nabízí varianta naprosto abstraktního objektu. Všechny výtvory budou skvělé! Máme k dispozici krásnou hlínu s velkým lupkem, což je „ostřivo“, neboli zrnka již vypálené hlíny obsažená v keramické hlíně. Tato hlína bude po vypálení vhodná jak do interiéru, tak do exteriéru. Proto bychom si mohli vytvořené objekty se vzrostlými rostlinkami vystavit třeba na terase či zahradě v TyfloCentru, aby nám dělaly v nadcházejících teplých měsících radost. Jakékoli Vaše tvořivé nápady jsou samozřejmě rovněž vítány.

Lektorka Radka Valentin se na Vás těší vždy dvakrát měsíčně v naší dílně.